Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vkročíte do brány jazyků?

13. 3. 2008

ObrazekVKROČÍTE DO BRÁNY JAZYKŮ??

Cizí jazyk? Pro někoho výzva, koníček, a pro mnohé nepřekonatelná brána, která nemá klíč, aby se otevřela. Když bychom se podívali do historie, zjistili bychom, že už ve starověku byli lidé velmi vzdělání a rádi se učili stále nové jazyky. Dnes je však situace trochu jiná. Pouze každý čtvrtý člověk umí cizí jazyk a to ještě s malými rezervami. Čím je to ale způsobeno? Lidmi nebo dnešní společností? Naštěstí pro nás se vrací trend učit se zajímavou mluvu. Čínština, angličtina, španělština, portugalština, francouzština,… o takové jazyky je stále větší zájem. Zvyšuje se ale i poznání hebrejštiny, laponštiny a korejštiny.

Když by to takhle pokračovalo dál, myslím si, že od brány by se začal hledat klíč.

Nejdůležitější věc je ale chtít. Chtít se naučit poznávat nové kultury a hlavně jazyky. Čím více bychom se zajímali o kulturu, tím více bychom porozuměli cizí řeči. Je to vše tak složité?…. V dnešní době se setkáváme i s lidmi, kteří umí hned několik jazyků. Takovéto lidi pak obdivujeme a říkáme, jak jsou chytří a toužíme potom, abychom i my byli takto výstřední mezi společností. Myslíte, že nemůžete být? Teď není ani velký problém zajít do jazykového kurzu, kde se naučíme základy námi vybraného jazyka. Nejlepší na procvičení je a stále bude navštívit zemi, kde se tak mluví, pak si můžeme gratulovat, protože dobrá praxe je nad zlato.

Stále se vám zdá, že jazyky jsou těžké?Nebo se z nich stal malý nafukovací míček, který stačí propíchnout špendlíkem?…… Představte si, že díky jazykům máte možnost poznávat svět. Už beze strachu můžete jet do své vysněné země. Ať už je to Island, Mexiko, Francie, Madagaskar, Kanada,…… nebo jiné kouzelné místo.

Už jste míček propíchli? Já ano, chci v životě hodně dokázat a myslim si, že jazyky mi pomohou dosáhnout až na ten nejvyšší vrchol- na mé vysněné sny. Ne nadarmo se říká:Kolik umíš jazyků, tolikrát si člověkem. Věřte tomu je to tak, protože snad každý si pro sebe někdy špitne, když zdolá nějakou tu řeč, že se cítí jak znovu zrozený….=způsob výhry.

 Brána jazykům se začíná otvírat…..Kdy se otevře? To záleží jen a jen na nás……

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář